Doğru ve dürüst haber

Jandarmalarımız Yine PKK/KCK terör örgütüne Operasyon Düzenledi!

Birbiri ardına teslim olan PKK’lı teröristlerin yanısıra, sürdürülen operasyonlarda terör örgütüne ağır darbeler vurulmaya devam ediliyor. Muş İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen operasyonlarda tespit edilen 3 depoda PKK/KCK terör örgütüne ait çok sayıda silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi. 1 Ocak’tan buya ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısı 100’ü geçti.

Jandarmalarımız Yine PKK/KCK terör örgütüne Operasyon Düzenledi!
10 Temmuz 2020 - 19:19

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, son dönemde merkez Şenyayla ve Varto ilçesi Kolan bölgelerinde icra edilen başarılı operasyonlarda terör örgütüne ait 3 depo tespit edildiği belirtildi.

Jandarmadan PKK/KCK terör örgütüne ağır darbe

Açıklamada, “Depoların içerisinde, 1 adet makineli tüfek, 11 adet el bombası, 33 adet roketatar mühimmatı, bin 269 adet muhtelif cins ve çapta mühimmat, 11 adet tüfek şarjörü, 27 adet elektrikli fünye, 9 adet EYP düzeneği, 6 adet büyük mutfak tüpü, 2 adet telsiz, 1 adet akü, 1 adet ampermetre, muhtelif miktarda doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.