Doğru ve dürüst haber

YUNAN GENELKURMAY’INDAN SAVAŞ AÇIKLAMASI!

Son dakika haberine göre; Yunanistan Genelkurmay Başkanı Floros, Türkiye’nin NAVTEX kararı sonrası ilk kez konuştu. Yunan Komutan Floros, “Kara, hava ve denizde gerektiğinde hakim olmayı hedefliyoruz” dedi. Floros, Türkiye ile savaşmak istemediklerini belirtti. Yunan Genelkurmay Başkanı dün gece, Türkiye’nin NAVTEX kararı nedeniyle Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nden acil dönüş yapmıştı. Ülke basınında ordunun izinlerinin iptal edildiğine dair haberler de geniş yer buldu.

YUNAN GENELKURMAY’INDAN SAVAŞ AÇIKLAMASI!
22 Temmuz 2020 - 14:11

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, “Kara, hava ve denizde gerektiğinde hakim olmayı hedefliyoruz” dedi.
Sismik Araştırma gemisi Oruç Reis’in Meis Adası’nın güney ve doğusunda sismik araştırma faaliyetlerini yapacağı belirtilmesinin ardından Güney Kıbrıs’taki programını yarıda keserek Atina’ya dönen Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, “Kara, hava ve denizde gerektiğinde hakim olmayı hedefliyoruz” dedi.

SAVAŞ AÇIKLAMASI

Rum Başpiskopos II. Hrisostomos ile görüşmesi sonrasında açıklama yapan Floros, “Bunun gerekli olmayacağını umuyoruz” diye konuştu. Bir savaş olmamasını istediklerini ifade eden Floros, “Yapmaya çalıştığımız şey bu” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.