Trump Öldü Mü? ABD Başkanı Donald Trump Kalp Krizi Mi Geçirdi?

Washington ve Moskova’da yaşanan olağandışı hareketlilik, dünyaya son dakika olarak duyuruldu. Gelen haberlerin ardından ‘Trump öldü mü?’ sorusu sosyal medyada gündem oldu. Dünya gündemine bomba gibi düşen gelişme, büyük sükse yarattı. ABD ve Rusya’nın ardından Avrupa Komisyonu üyeleri de Brüksel’de acil toplantı çağrısı yaptı. Peki dünyada ne oluyor? Son dakika haberlerinde ne var? İşte sosyal medyada ‘Trump öldü mü?’ sorusunu gündeme getiren iddialar…

Dünya, akşam saatlerinde gelen haberlerin ardından tedirgin bir şekilde gelecek son dakika haberlerine kitlenmiş durumda. Washington-Moskova hattında yaşanan hareketliliğin ardından ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, acil koduyla Beyaz Saray’a çağrılırken, bu gelişmenin ardından Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin de tüm randevularını iptal ederek, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşmesi, dünyada geniş yankı uyandırdı. Bu gelişmenin ardından sosyal medyada çeşitli iddialar da dolaşıyor. ABD Başkanı Donald Trump öldü mü? sorusu sosyal medyada en çok aranan konular arasına girdi. Peki dünyada neler oluyor? İşte detaylar…

‘TRUMP ÖLDÜ MÜ?’ SORUSU DÜNYADA TREND OLDU

Dünyadan gelen son dakika haberlerinin ardından sosyal medyada ‘Trump öldü mü?’ sorusu sorulmaya başlandı. Sosyal medyada yapılan iddialara göre Brüksel’deki hareketliliğin nedenleri; ‘’Denizaltı nükleer sızıntı, Trump öldü başkan yardımcısına protokol uygulanıyor, İran meselesi’’ şeklinde sıralandı. Peki Trump öldü mü? Trump yaşıyor mu?

WASHİNGTON-MOSKOVA HATTINDA HAREKETLİLİK

Washington ve Moskova’da olağandışı hareketlilik haberleri son dakika olarak duyuruldu. ABD ve Rusya’nın ardından Avrupa Komisyonu üyeleri de Brüksel’de acil toplantıya çağrılınca ‘Dünyada ne oluyor?’ sorusu sorulmaya başlandı. Moskova- Washington hattında yaşanan hareketliliğin ardından ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, acil koduyla Beyaz Saray’a çağrıldı.

Bu gelişmenin ardından kısa bir süre sonra Putin, tüm randevularını iptal ederek, Savunma Bakanı Şoygu ile görüşmesi dünya basınında geniş yankı uyandırdı. Aynı dakikalarda Avrupa Komisyonu Güvenlik Konseyi de Brüksel’de acil bir toplantıya çağrıldı. Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi’nin de acil olarak toplandığı iddia edildi.

PENCE’İN BASIN SÖZCÜSÜ: ACİL ÇAĞRILMA DURUMU SÖZ KONUSU DEĞİL 

Mike Pence’in basın sözcüsü Farah: Acil durum için geri çağırma durumu söz konusu değil. Başkan Yardımcısı Pence, henüz Washington’dan ayrılmamıştı. Burada kalmasını gerektiren bir durum oldu.

19:30’DA TWEET ATTI

Ekşi Sözlük’te ”2 temmuz 2019 donald trump’ın öldüğü iddiası” adında açılan başlıkta ABD Başkanı Trump’ın öldüğüne dair çeşitli spekülasyonlar yapılırken, ortalama 19:30 civarı Trump’ın resmî hesabından tweet atıldığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir