KAYMAKAMLIK “ATATÜRK” İSMİNE İZİN VERMEDİ!

Kaymakamlık ‘Atatürk’ ismini ve Park içerisinde yer alan ‘Millet Kıraathanesi’ isimli taşyapının adının da ‘Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi’ olarak değiştirlmesi kararını onaylamadı: Belediye Meclisi tarafından alınan karara onay vermeyen kaymakamlığın gerekçesi ise; kamu yararı görülmediği için..

Skandal karara tepki gösteren Belediye Başkanı Ercüment Çetvatoğlu, ‘Atatürk’ ve ‘Kazım Koyuncu’ isimlerinin yazılı olduğu tabelaları indirmeyeceğiz. Meclis kararıyla bu isimleri verdik. Meclis’in üzerinde güç yoktur. Eğer öyleyse, Meclis’i lağvetsinler ve kendileri yönetsin. ifadelerini kullandı

Kararı duyuran gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bu da oldu. CHP’li Rize Fındıklı Belediyesi, sahilde bulunan ve 19 Mart 2019’da açılan Millet Bahçesi Parkı’nın adını değiştirerek, Atatürk Parkı yaptı. Fakat Fındıklı Kaymakamlığı, ‘adı değiştirmekte kamu yararı görülmediğinden’ Atatürk adı verilmesini onaylamadı. Fındıklı Belediyesi, aldığı Meclis kararında, park içinde bulunan ve ‘Millet Kıraathanesi’ adı verilen taşyapının adını ‘Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi’ diye değiştirdi. Ne var ki Fındıklı Kaymakamlığı, ‘kamu yararı görülmediği için’ dün bu isim değişikliğine de onay vermedi.”dedi.

HİÇBİR KURUMDAN YA DA KİŞİDEN DESTEK ALMADAN AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ. TEK GELİRİMİZ GÖRDÜĞÜNÜZ REKLAMLARDIR. İLGİNİZİ ÇEKEN REKLAMLARA 1 DEFA TIKLAMANIZ BİZİM AYAKTA KALMAMIZI SAĞLAYACAKTIR. TEŞEKKÜRLER!

Bir cevap yazın