Uzaktan Eğitime Katılamayan Yasenur Durmaz 5 Liralarla Bakın Ne Yapmış?

Yahyalar Mahallesi’nde oturan Düzce’de ortaokul öğrencisi Yasenur Durmaz (13), uzaktan eğitime katılmak için masaüstü bilgisayar kullanıyor.

Yasenur’un masaüstü bilgisayarı oldukça yavaş çalışırken, yine kendisine ait olan dizüstü bilgisayarın ise ekranı arızalandı.

Yasenur, annesinin kendisine ekmek almak için verdiği 5 TL’lik banknotun hatalı basım olduğunu düşünerek sosyal medya hesabı üzerinden bin TL’ye satışa çıkardı.

FOTO: DHA

Yasenur, paranın satın alınması durumunda yeni bir dizüstü bilgisayar almak istediğini söyledi.

Düzce’de ortaokul öğrencisi Yasenur Durmaz basım 5 TL’lik banknotu satıp, bilgisayar almak istiyor…

‘DERSLERİME DAHA İYİ ÇALIŞMAK İSTİYORUM’

Hatalı basım paraların satıldığını haberlerde gördüğünü belirten Yasenur Durmaz, “Ortaokul ikinci sınıf öğrencisiyim. Online derslerimize başladık. Ancak masaüstü bilgisayarım çok yavaş. Laptopumun ekranı arızalandı. Bu ikisini değiştirmek istiyordum. Annem bana ekmek almak için 5 lira verdi. 5 liraya baktığımda yanlış basıldığını fark ettim. Daha önce bunu haberlerde görmüştüm. Ben de 5 lirayı sakladım. Daha sonra sosyal medya hesabım üzerinden 5 lirayı satışa çıkardım. Bin liraya bu parayı satmak istiyorum. İkinci el bir laptop alıp derslerime daha iyi çalışmak istiyorum. İnşallah birisi bu parayı benden alır. Ben de yeni bir laptop sahibi olurum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir