Doğru ve dürüst haber

Türkiye En Güvenli Tatil Ülkesi! Bakın en çok hangi ilimize gittiler

Koronavirüs sebebiyle güvenli tatil geçirmek isteyenler en çok Türkiye’yi tercih ediyor. Mart aylarında otellerin kapısıni kilitlenen Antalya’da 1 Temmuz itibarıyla tekrar turist akın etti. Salgın sürecinde pazar günü içerisinde bir ilk yaşandı. Sadece biir günde 10 binin üzerinde turist ilimize akın etti. Genele baktığımızda ise toplam, 61 bin 478’e yükseldi.

Türkiye En Güvenli Tatil Ülkesi! Bakın en çok hangi ilimize gittiler
20 Temmuz 2020 - 15:16

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı ve NBK Touristic Genel Müdürü Recep Yavuz, pandemi sürecinde kapanan ve 1 Haziran’da iç turizm, 1 Temmuz’da da dış turizm seyahatlerinin yeniden başlaması üzerine, pandemi sürecinde yurt dışından gelen turist sayılarıyla ilgili bir çalışma hazırladı.

Güvenli tatilin adresi Türkiye! O ilimizde turist rekoru kırıldı

PAZAR GÜNÜ 10 BİNİ AŞTI

19 Temmuz Pazar günü, Fraport TAV Antalya Havalimanı’na 55 uçakla 10 bin 625 turist geldiğini açıklayan Recep Yavuz, “Aylar sonra ilk kez bugün Antalya Havalimanı’na bir günde yurt dışından 10 bin üzerinde turist geldi. AB ülkelerinin karantina dayatması nedeniyle batı Avrupa uçuşlarının çoğunluğunu yurt dışındaki Türkler oluşturuyor” dedi.

Güvenli tatilin adresi Türkiye! O ilimizde turist rekoru kırıldı

Yavuz, 10 bin 625 kişinin geldiği pazar günkü uçuşların 23’ünün Ukrayna, 18’inin Almanya, 4’ünün İsviçre, 3’ünün İngiltere, 2’şer uçuş Sırbistan ve Belarus, 1’er uçuş da Moldova, Avusturya ve Kazakistan’dan gerçekleştiğini kaydetti.

Güvenli tatilin adresi Türkiye! O ilimizde turist rekoru kırıldı

TOPLAM 60 BİNİ AŞTI

Son üç haftadır gerçekleşen yurt dışı uçuşlarda 29 Haziran- 5 Temmuz arasında 9 bin 230, 6-12 Temmuz arasında 17 bin 528, 13- 19 Temmuz arasında ise 34 bin 720 yolcunun geldiğini belirten Yavuz, her hafta yurt dışından gelen yolcu sayısının artarak devam ettiğini ve 1 Temmuz’dan bu yana toplam 61 bin 478’e yükseldiğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.