MAHKEME GÖRÜŞMEDEN REDDETTİ!

Son dakika.. İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘Bilim, teknoloji ve sanat merkezi’ haline getirip vatandaşımızın hizmetine açacağız..’ dediği Esenler Otogarı’nın Otopark kısmının İSPARK’a devrine karşı açılan davanın incelemeksizin reddine karar verildi..

Published

on

SON DAKİKA.. İSPARK OTOGARI ARTIK RESMEN İBB’NİN

İstanbul 3. İdare Mahkemesi Uluslararası Trakya ve Anadolu Otobüsçüleri Derneği ve Avrasya Terminal İşletmeleri Anonim Şirketi tarafından Büyükşehir aleyhine Esenler Otogarının Otopark kısmının İSPARK’a devrine karşı açılan davanın incelemeksizin reddine karar verdi.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERİLMİŞTİ

Talebi değerlendiren İstanbul 3. İdare Mahkemesi de kararında şu ifadelere yer verdi:
“Dava konusu işlemin uygulanması halinde davacı açısından telafisi güç zarar doğurabilecek nitelikte bulunması ve ayrıca dava konusu işlemin uygulanmakla etkisi tükenecek nitelikte bir işlem olması nedeniyle, davalı (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) idarenin savunması ve ara kararı cevabı alınıp ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilinceye kadar dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına, savunma ve ara kararına cevap verilmesi için davalı idareye 7 gün süre tanınmasına oy birliğiyle karar verildi.”

İNCELEMEKSİZİN REDDİNE

Yaşanan bu gelişmenin ardındansa bugün yeni açıklama geldi. Açıklamada İstanbul 3. İdare Mahkemesi’nin İstanbul Büyükşehir aleyhine Esenler Otogarının Otopark kısmının İSPARK’a devrine karşı açılan davanın incelemeksizin reddine karar verdiği belirtildi.

İşte o karar metni;

HİÇBİR KURUMDAN YA DA KİŞİDEN DESTEK ALMADAN AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ. TEK GELİRİMİZ GÖRDÜĞÜNÜZ REKLAMLARDIR. İLGİNİZİ ÇEKEN REKLAMLARA 1 DEFA TIKLAMANIZ BİZİM AYAKTA KALMAMIZI SAĞLAYACAKTIR. TEŞEKKÜRLER!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Yanıtı iptal et

Trending

Exit mobile version