Erdoğan Binali Yıldırım’a ‘terör destekli aday’ dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Bahçelievler’de Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için oy istedi. Konuşması sırasında büyük bir gafa imza atan Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı (Binali Yıldırım) için ‘terör destekli aday’ nitelendirmesi yaptı.

Erdoğan’ın konuşması ise şu şekilde: “Kardeşlerim biliyorsunuz pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yenileme seçimi var. Bu seçimde İstanbul halkı iki adaydan birine karar verecek. Bir tarafta Cumhur İttifakı’nın, yani terör örgütleri zihniyetinin destek verdiği Cumhur İttifakı… Öyle demiyor mu? Ne diyor Kandil? Oylarımız Millet İttifakı’nın adayına diyor. Millet İttifakı’nın adayı kim belli. İsim vermeyeceğim. Şu anda CHP Başkanı Bay Kemal rahatsız oluyor bazı şeylerden. Zira adayları Genel Başkanı’nın adın bile anmaktan kaçınıyor. Genel Başkanları nasıl yalan söylüyorsa bunlar da öyle yalancı. Her türlü oyunu oynuyorlar. Sayın Yıldırım ile televizyon programına çıkmadan önce soruları alıyor ve hazırlıklarını yapıyor. Bunların belgeleri bizde var. Oturduğu yerin yanında kutular. O kutuların yanında da kartonlar… Bunların resimleri hepsi kayıtlı var. Ne diyor? Ben böyle bir şey yapmadım. Sonra kabul etmek zorunda kaldılar. Yalancının mumu yatsıya katar yanar. “

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve 31 Mart’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Ekrem İmamoğlu’nun Yıldırım ile yapılan ortak yayınında, “Oyları çaldı diyerek kimi kastediyorsunuz?” sorusu üzerine ” Çaldılar, çaldılar… Bize kim çaldı diyor. Fail ortada. Bunu kendine soracaksın. İki dil var burada. Bir dil hukukidir, diğer dil siyasidir. Siyasi dilde bunun adı çalmaktır, hukuki dilde ise yolsuzluktur. Bunlar olmasa pazar günü seçim yapmak zorunda olmazdık. ” diyerek bir kez daha CHP’yi hırsızlık ve yolsuzlukla suçladı.

Bir cevap yazın