Connect with us

Sağlık

HACAMAT NEDİR? FAYDALARI NELERDİR? NEDEN HACAMAT YAPILIR?

Hacamat hekim tarafından belirlenen bölgelerde birikmiş toksik maddelerin dışarı alınması işlemidir. (Detoks işlemidir.) Vücudumuzda varolan 12 iletişim yörüngesinin üzerinde organların sağlıklı iletişimini engelleyen birikintilerin vücut dışına alınması işlemidir.

Published

on

Hacamat Tedavisi Nedir?
Kullanılacak kupa büyüklüğü uygulama yeri ve olgunun şikayetlerine göre belirlenir. Yeteri kadar toksik madde uzaklaştırıldığından emin olunduğunda işlem sonlandırılır ve Uygulama yeri usülüne uygun kapatılır. Pansumanlar 24 saat sonra açılır.

Hacamat Uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar?
Uygulamadan önceki 2 gün hayvansal gıda alımı durdurulmalıdır ve bu sınırlama uygulama sonrası 24 saat sürdürülmelidir ancak Uygulamaya aç ve susuz gelinmemelidir. Uygulama sonrası kantoran yağı uygulamaları 24 saat sürdürülmelidir.

Hacamat Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hasta uygun pozisyonda yatırılır veya oturtularak kişinin kendini rahat hissedeceği pozisyon oluşturulur. Cilt temizliği sağlandıkdan sonra yeteri sayıda kupa kuru kupa uygulaması şeklinde en az 5 dk ilgili alana yeterli vakumda uygulanır. Bu sayede varolan hıltlar (toksik maddeler) cilt yüzeyine doğru yaklaştırılmış olur. Tek kullanımlık ve uygun kalitede kupalar ile sağlanan negatif basınç alanları kuru kupa uygulamasından sonra tek kullanımlık steril cilt kesisine uygun şekilde hazırlanmış kesici aletler ile ciltde sağdan sola doğru birbirine paralel yeterli derinlik ve uzunlukda (sadece dermis ve epidermisi) içeren derinlikde kesiler oluşturulur. Vakum uygulamadan toksik maddelerin çıkışı genellikle gözlemlenmemelidir. Kesi ile eş zamanlı kan çıkıyor oluşunu görmek genellikle kesinin uygun olmadığı derin olduğu anlamına gelir. Yani kupa dolusu kan çıkması genellikle beklenmeyen bir durumdur. Amaç zararlı ve toksik maddelerin dışarı alınması vücudumuzdaki varolan tüm vücudumuzun birbiri ile haber iletişimini sağlayan 12 meridyenin yolaklarındaki tıkanıklığın giderilmesidir. Çok fazla kan çıkartmak damardan kan almakdan farklı bir uygulama olmayacaktır. Hacamat uygulaması bilgi ve beceri isteyen bilimsel bir uygulamadır. Bu sayede insanlar şifa bulacaktır.

Hacamat Tedavisi Olmanın Riskleri Var Mıdır?
Hacamat uygulaması hekimlik eğitimi almış insan vücudu fizyolojisi, fizyopatolojisi, anatomisi, sterilizasyon, cilt bakımı, yara tedavisi gibi konularda eğitim almış diplomalı tıp doktorları tarafından yapılması kanunen ve hukuken doğru uygulamadır. Uygun steril şartlar ve tek kullanımlık steril malzemeler kullanılarak uygulanan hacamat asepsi ve antisepsi kurallarına uyulduğu sürece bir sorun yaratmamaktadır. uygulamada kupa büyüklüğü ve sayısı olgunu ihtiyacına göre belirlenir. Kupa sayısı çokluğu kesinlikle önemli bir kriter değildir. Özellikle zayıf vücut yapısına sahip, anemisi olan olgularda kupa sayısını fazla tutmak kişinin kendini kötü hissetmesine ve hipovolemi gibi tıbbi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Malesef tıp doktorları haricinde uygulayıcılar toplumumuzda zaman zaman sorunlar oluşmasına neden olabilmektedir. Sayı önemli uygulamalar yapan bu kişiler olumsuz sonuçlar oluşmasında etkili olmaktadır. Tedavi edici amaçla yapılan hacamat ilgili bölgede ağrıyı giderme, kanlanmayı arttırma ve birikmiş toksik maddelerin uzaklaştırılması amacıyla yapılır. Sünnet amaçlı hacamat uygulaması Hz. Muhammed (SAV) tavsiyesi ile yapılan genellikle bahar aylarında uygulanan belirli bölgeleri içeren uygulamadır ve sayı olarak tek sayıda uygulanmalıdır.

Hacamat Ne Zaman Yapılmalıdır?
Vücudun genel sağlıklı halinin sürdürülmesi ve detoks amaçlı hacamat uygulamaları her ayın belirli günlerinde uygulanmalıdır. Bilimsel olarak bu gereklilik dünyamızın uydusu ayın çekim gücünün en yüksek olduğu günlerdir. Bu günler tam dolunay görülmesini takip eden günler arasıdır. Sünnet hacamatı olarak bilinen ve Hz. Muhammed (SAV) tarafından öğüt verilen hacamat uygulamaları tam da bu günlere denk gelmektedir. Hicri ayların 17-19 ve 21. günleri hacamat uygulama günleridir.

Tedavi edici ve toksik maddeler ve birikintilerin uzaklaştırılması amacı hacamat uygulamaları için belirli günler tarif edilmemiştir. Yani hekim tarafından uygun görülen, hastalığı nedeniyle müracaat eden olgularda tedavi hemen planlanmalı ve uygulanmalıdır.

Neden hacamat yaptırmalıyız?
Vücudumuza dışardan aldığımız ve hücrelerimiz tarafından oluşturulmuş toksik ve zararlı maddelerden vücudumuzu temizlemek için yaptırmalıyız. Ayrıca tüm organlarımızın ve sistemlerimizin birbirleriyle rahat haberleşebilmeleri için iletim yollarının aktif olmasını sağlamak için düzenli hacamat (yaş kupa) uygulaması sağlıklı bir beden için gereklidir.

Hacamatın vücudumuza etkisi nedir?
Sağlıklı, dirençli, canlı bir vücuda sahip olmamızı sağlar. Toksik maddeler ve ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması zihinsel ve fiziksel aktivite artışına neden olur.

Hacamat kimlere yapılmaz?
Kan pıhtılaşma sorunu olan olgulara yapılmaz.

Hacamat sonrası vücutta iz kalır mı?
Doğru yapılan hacamat uygulaması sonrası vücutta hiçbir iz kalmaz.

Hacamat günü nasıl belirlenir?
Acil bir uygulama gerekliliği olmadıkça hacamat dünyanın uydusu olan Ay’ın dolunay haline geldikden sonra küçülmeye başladığı zaman diliminde uygulanmaya başlanmalıdır. Bu zaman dilimi Ay’ın çekim gücü etkisi ile vücudumuzdaki toksik maddelerin (hıltların)cilt yüzeyine en yakın oldukları dönemdir.

Hacamat hangi bölgelere uygulanır?
Sünnet amaçlı yapılan hacamat noktaları Hz. Muhammed (s.a.v.)’in belirttiği alanlara uygulanır. Tedavi amaçlı hacamat uygulamaları ise ilgili organların vücuttaki temsil alanlarına ve ilgili bölgedeki özel noktalara uygulanır.

Hacamat ücretleri?
Tıp doktoru tarafından uygulanan hacamat tek kullanımlık ve steril malzemeler kullanılarak yapılması uygun olan hacamat uygulamaları ücreti kullanıcak malzeme, sayı ve süresine göre belirlenir.

Ortalama uygulama süresi ne kadardır?
Ortalama uygulama süresi 30-45 dk arasındadır.

Uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilecek husular?
Uygulama öncesi 2 gün ve sonrasında 1 gün hayvansal besinler alınmamalıdır. Uygulayıcı mutlaka abdestli olmalı ve uygulama sırasında hacamat duaları okumalıdır. Hacamat yaptıran olgu müslüman ise onunda abdestli olması ve uygulama sırasında dua okuyup şifa istemesi uygundur. Hacamat uygulanacak müslüman olmayan olgularda hayvansal gıda alımı dışında dikkat edilecek bir husus yoktur.

About Post Author

Continue Reading

Sağlık

Menengiç kahvesi nedir nasıl yapılır? Menengiç kahvesinin yararları nelerdir? Sağlığa fayfalı mı?

Yapılan bir araştırmaya göre menengiç kahvesi Türk kahvesinden çok daha faydalı çıktı. Anteplilerin geleneksel içeceği olan menengiç kahvesi, hem lezzetli hem de bir şifa deposu.

Published

on

Yapılan araştırmalara göre menengiç kahvesi Türk kahvesinden daha faydalı. Gaziantep’te 1800’lü yıllarda Türk kahvesine alternatif olarak ortaya çıkan ve son yıllarda tüm Türkiye’de revaçta olan menengiç kahvesi hem normal kahveye lezzetli bir alternatif hem de bir şifa kaynağı.

Menengiç kahvesi, Latincesi pistacia terebinthus denilen menengiç ağacından üretilen bir kahvedir. Antep Fıstığı’nın aşılanmamış hali olan menengiç bitkisi Türkiye’nin Güneydoğu, Akdeniz ve Doğu Anadolunun belli bölgelerinde yetişen yabani bir bitkidir.

Çedene, bıttım, çitlembik, melengiç, sakızlak, çıtmık gibi yöreye göre değişen adlarla tanınan menengiç, özel olarak yetiştirilen bir bitki değil kırsal alanda dağlık bölgelerde doğal olarak yetişen bir ağacın meyvesidir.

MENENGİÇ KAHVESİNİN ORTAYA ÇIKIŞI

1800’lü yılların başında Osmanlı Devletinin Arabistan’da yaptığı savaşlar sırasında Yemen’den Anadolu’ya yapılan kahve ticareti durur. Kahveyi çok benimseyen ve alışan yöre halkı kahveye alternatif bir içecek arayışına girer. Bunun sonucunda ise menengiç kahvesini keşfederler.

Menengiç kahvesi nasıl yapılır?

Aktarlarda satılan menengiç kahvesinin yapılışı çok basit.

İşte menengiç kahvesi tarifi…

Malzeme listesi:

2 tatlı kaşığı menengiç kahvesi
2 fincan su veya süt
Toz şeker (isteğe göre)

Menengiç kahvesi yapılışı:

Cezvenin içerisine 2 buçuk kaşık menengiç kahvesi koyun.
Kahvenin üzerine süt ekleyin ve malzemeleri karıştırın.
Süt ve menengiç kahvesini iyice karıştırdıktan sonra ocağın üzerine alarak orta ateşte hiç karıştırmadan pişirin.
Kahve kabarıp taşma evresine geldiğinde ocağın altını kapatın ve fincanlara bölüştürün.

*Tarifte verilen ölçüler 2 kişiliktir. Kişi sayısına göre azaltıp arttırabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

MENENGİÇ KAHVESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Antiseptik etkisi vardır. Vücuttaki enfeksiyonu giderir ve mikropları kırar. Öksürüğü yatıştırır. Solunum yollarına iyi gelir. Nefes darlığı çekenlerin ve astım hastalarının tüketmesi tavsiye edilir. Balgam söktürücüdür. Göğsü yumuşatarak kuru öksürüğe iyi gelir.

Kalp ve damar sağlığını korurken, ciddi sonuçlara yol alan kalp krizi ve felç hastalıklarına yakalanma riskini düşürür.

Enerji verir. Ancak kafein içermez. Bu sayede kafeinin neden olduğu rahatsızlıkları yaratmaz. Böbreklerin düzenli çalışmasında katkıda bulunur.

Magnezyum içerir. A, C ve E vitamini bakımından zengindir. Kırışıklıkları azaltır ve cildi gençleştirir. Saçları ve cildi parlatır, güzelleştirir.

About Post Author

Continue Reading

Sağlık

Alkol zarar verir mi? Alkolün mideye zararı var mı? Alkol uyutur mu? Alkol ve karaciğer iltihaplanması

Alkolün zararları yıllardır konuşuluyor. Peki, alkol kişiyi nasıl etkiliyor? Alkol alan kişinin vücudunda neler oluyor?

Published

on

Beyni küçültüyor mu, üreme sağlığını olumsuz etkiliyor mu? Bu soruların yanıtını İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu verdi.

BEYNİNİZİN YÖNETİMİNİ KAYBEDEBİLİRSİNİZ

İlk yudumdan 30 saniye sonra alkol beyne ulaşır. Beyin hücrelerinin mesaj göndermek için kullandığı kimyasalları ve yolları yavaşlatır. Bu ruh halinizi değiştirir, reflekslerinizi yavaşlatır ve dengenizi bozar. Aynı zamanda düşünme ve yaşadıklarınızı belleğinize saklama yetinizi olumsuz yönde etkiler.

BEYNİ KÜÇÜLTÜYOR

Uzun süreli tüketilen alkol, beyninizin görünüm ve işleyişini de etkiler. Hücreler değişmeye başlar ve hatta daha da küçülür. Bu küçülmeyle birlikte; düşünme, öğrenme ve öğrendiklerinizi hatırlama beceriniz giderek azalmaya başlar. Aynı zamanda vücut ısınızın sabit tutulmasını ve hareketlerinizi kontrol etmeyi zorlaştırabilir.

UYUMANIZA DEĞİL; UYUŞMANIZA NEDEN OLUR!

Alkolün beyindeki yavaşlama etkisi sizi uyuşuklaştırabilir. Uykuya kolay geçtiğinizi düşünseniz de aksine derin uyku olan REM uykusuna geçemezsiniz ve vücudunuz gece boyunca alkolü işlemeye devam eder.

ARTTIKÇA HASTALIKLARLA KARŞILAŞMA RİSKİ ARTAR

Alkol midenizi tahriş eder ve midenizin daha fazla asit üretmesine neden olur. Yeterli asit ve alkol biriktiğinde mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Uzun süreli alkol kullananlarda reflü, mide ülseri, ince ve kalın bağırsak problemleri sık görülür. Pankreas, insülin ve bağırsakların yiyecekleri parçalamasına yardımcı olan diğer kimyasalları yapar. Ancak alkol tüketimi kimyasalların pankreas içerisinde kalmasına, iltihaplanmaya ve beraberinde ciddi bir hasara neden olabilir. Karaciğeriniz, içtiğiniz alkolün neredeyse tamamını parçalar. Bu süreçte birçok toksini işler. Zamanla aşırı içki, organı yağlı hale getirir ve kalın, lifli doku oluşturur. Bu kan akışını sınırlar; bu nedenle karaciğer hücreleri hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları şeyleri almazlar.

KALP RİTMİNİ BOZAR

Fazla alkol tüketimi kalbinizin ritmini bozarak kalp kasınızın zarar görmesine ve gelecekte kalp hastası adayı olmanıza neden olabilir.

VÜCUT SICAKLIĞINI DEĞİŞTİRİR

Alkol, kan damarlarını genişleterek cildinize daha fazla kan akışı oluşturur. Bu durum kısa süreli olsa da vücut ısınızın hızla yükselmesine ve kızarmanıza neden olabilir. Öte yandan, uzun süreli, ağır içki kan basıncınızı artırır. Vücudunuz stres hormonlarını serbest bırakır ve kan damarlarını daraltır, bu nedenle kalp kan pompalamak için çok daha fazla efor harcar.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GİDEREK ZAYIFLATIR

Alkol, vücudunuz mikroplarla savaşmak için ihtiyaç duyduğu beyaz kan hücrelerinin sayılarını düşürdüğü için bağışıklık sisteminizi de zayıflatır. Uzun süreli aşırı alkol tüketenlerin zatürre ve tüberküloz gibi akciğer hastalıklarına yakalanma olasılığı daha yüksektir.

ÜREME SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLER

Alkol içerisindeki güçlü kimyasallar, kadınlarda ve erkeklerde sonu infertiliteye giden sağlık problemlerine neden olur.

KEMİKLERİ İNCELTİR, KASLARI ZAYIFLATIR

Uzun süreli alkol kullanımı kalsiyum seviyenizi düşürür ve vücudunuzun yeni kemik inşa etmesini önler. Osteoporoz adı verilen bu durumda kemikleriniz incelerek kırılganlaşır. Ateş ayrıca kaslarınıza olan kan akışını sınırlar ve onları oluşturan proteinlerin yoluna girer. Zamanla, daha düşük kas kütlesi ve daha az kuvvete yol açar.

About Post Author

Continue Reading

Sağlık

Gluten Alerjisi Nerdir, Nasıl Anlaşılır? Gluten İçeren Gıdalar Nelerdir?

Published

on

Gluten alerjisi ile Gluten intoleransı diğer bir isimle Çölyak Hastalığı ve de Çölyak hastalığı olmayan gluten duyarlılığı nedir? Gluten rahatsızlıklarının ayırt edilmelerindeki farklar nelerdir?

Gluten alerjisi ya da glüten intoleransı olarak adlandırılan çölyak hastalığı ile çölyak şeklinde olmayan gluten duyarlılığı istisnasız birbirine karıştırılan ancak birbirinden çok farklı sağlık problemleridir. Baş ağrısı, bağırsaklarda hasar, solunum zorluğu gibi klinik belirtilerle görülebilen gluten kaynaklı hastalıklar…

Gluten Alerjisi Nedir?

Gluten ya da buğday alerjisi günümüzde daha sık görülmeye başlamıştır.

Buğdayda temel olarak 4 tip protein bulunur: Albumin, globulin, gliadin ile gluten. Bu temel proteinlerden birine bile bir alerji gelişebilir. Alerji adı verilen şey, alerjen buğday bulunan gıdanın tüketilmesi veya alerjen buğday unun nefes yolu ile içinize çekilmesi sonrasında başlar. Buğday tüketilir tüketilmez alerjik reaksiyon meydana gelebilir ya da birkaç saat geçtikten sonra alerjik reaksiyonu görülür.

İlk etapta vücudunuzda IgE antikor artışı olur, ikinci etapta ise histamine adı verilen madde ile diğer kimyasallar kan içerisine salınır ve alerjik reaksiyon görülür. Alerji adı verilen durum, basit geniz kaşıntısı şeklinde olabileceği gibi ciddi bir nefes darlığı ya da anafilaktik şok tablosu şeklinde de ortaya çıkabilir. Alerji tedavisinde, alerjiye yol açan kaynağın uzaklaştırılması ya da vücuda girişi engellenmelidir. Alerji başlamışsa eğer alerjene uygun medikal tedavi şarttır.

Gluten intoleransı ile “Çölyak Hastalığı” gen temeli hastalıklar içerisinde yer alır. Yani genetik açıdan glüten duyarlılığınız bulunmuyor ise dilediğiniz kadar buğday ya da buğday ürünü tüketildiğinde Çölyak belirtisi göstermezsiniz. Yani buğdaya karşı genetik duyarlılığınız yok ise çölyak hastası olmazsınız. Genetik açıdan bu yatkınlığa sahip bireyler buğday ve buğday içeren ürünler tükettiği zaman antikor oluşturarak ince bağırsak üzerinde tahribata sebep olurlar. Bu duruma da Çölyak hastalığı denir.

Çölyak olmayan gluten duyarlılığı: Çölyak rahatsızlığı ile buğday alerjisi seçenekleri elendikten sonra tanısı konan klinik olaydır. Bu tabloda gluten bulunan gıdalar tüketildiği zaman bağırsaklarla alakalı ve alakasız olan farklı bir rahatsızlık ortaya çıkar, fakat bahsi geçen bu durum glutenin beslenme düzeninden çıkarılması sayesinde düzelir. Bu durum aslında gluten-ilişkili rahatsızlık tablolarından bir tanesidir.

Gluten intoleransı ve Gluten alerjisi farkları nelerdir?

Alerji durumu ani gelişir ve İntolerans durumu ise zaman alır ve kronik ilerler.

Gluten alerjisinin belirtileri nelerdir?

Klasik bir alerjide ortaya çıkan belirtiler gözlenir. Vücut üzerinde kaşıntı, genizde karıncalanma hissi, sık sık öksürük krizleri, devamlı hapşırık, cilt dokusunda kızarıklık ve ciltte ödem, solunum zorluğu, ishal, karın ağrısı ve karın bölgesinde kramp nadiren de baş ağrısı görülebilir. Çok ciddi görülen tablo ise anaflaksi durumudur.

Gluten alerjisinin nedenleri nelerdir?

Gluten alerjisinin sebepleri gluten içerisinde yer alan dört temel proteinden olan “gluten” proteinine karşı gerçekleşen alerjik reaksiyondur. Gluten ekmekte bulunur. Bütün işlenmiş besinler içerisinde gluten kaynakları yer alabilir. Bu nedenle paket ürünlerin gluten free olanları tercih edilmeli, içindekiler kısmı mutlaka okunmalıdır.

Gluten alerjisi nasıl anlaşılır?

Eğer ki glütene karşı alerjisi olduğu düşünülen bir kişi varsa eğer bu durumdan aile hekimine bahsetmelidir. Doğru bir anamnez, klinik muayene ve laboratuvar testleri ile tanı konur.

Gluten alerjisi tanısı nasıl konur?

Gluten alerjisi tanısı, deri testleri, yiyecek kısıtlaması ile bulunabilir.

Gluten alerjisinin yol açtığı hastalıklar nelerdir?

Eğer ki Gluten yani buğdaya alerjiniz bulunuyorsa, yulaf, arpa ve de çavdar içeren ürünlere de alerjiniz bulunabilir. Çölyak hastalığı bulunan bireylerde tiroid rahatsızlıkları gibi bağışıklık sistemi hastalıkları yani otoimmün hastalıklar da sık sık görülebilir.

Gluten hassasiyetinden şüphelenen kişi neler yapmalıdır?

İlk olarak alerjik durum görülüyorsa zaman kaybetmeden sağlık kuruluşuna gidilmeli ve detaylı bilgi verilmelidir. Doktora mutlaka tüketilen gıdalardan eksiksiz bahsedilmelidir Ardından doktorun isteyeceği tahliller ve diyet listesine harfiyen uyulmalıdır.

Glutensiz Pankek Tarifi Gluten hassasiyetinden nasıl korunulur?

Gluten içerdiği bilinen gıdaların ve gluten içermesi olağan gıdaların tüketiminden uzak durulması gerekir.

Gluten içeren gıdalar nelerdir?

Arpa, buğday ve çavdardan mutlaka uzak durulmalıdır. Bunun haricinde dışarda satılan gluten kaynaklarından olan ekmek, kurabiye, pasta gibi unlu mamullerden uzak durulmalıdır. Üzerinde gluten içerir yazan paket gıdalar da tüketilmemelidir.

Gluten içermeyen gıdalar nelerdir?

Gluten bulunmayan gıdalardan bir kaçı şu şekildedir. Pirinç, yulaf, nohut, kinoa, mısır, darı, kara bugˆday gluten içermez. Aynı zamanda paket ürünlerin içerisinde gluten free olanların da içerisinde gluten olmadığı belirtilir.

Gluten alerjisi olmayan biri glütensiz beslenirse zararı olur mu?

Ekmek yeterli oranda tüketildiğinde obezite durumu ile mücadelede etkili bir araçtır. Ancak ekmekte düzenlemeye gidilecekse eğer tam buğdaydan yapılmış ekmek tüketilebilir. Zayıflamak isteyenler yeterli ve dengeli besinleri tüketmeli, düşük kalori almaya özen gösterip ve fiziksel aktiviteyi çoğaltmalıdır. Şişmanlık esasında aşırı ve kalitesiz besin tüketimiyle ortaya çıkar.

KAYNAK Wikipedia

About Post Author

Continue Reading

Kaçırmayın

Gündem2 ay ago

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir...

Gündem2 ay ago

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul,...

Gündem2 ay ago

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu. İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç...

Gündem2 ay ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ÖTV Sürprizi! Fiat Doblo ve Fiorino’da ÖTV Muafiyeti Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖTV’siz ticari araç satışı müjdesini verdi. Sıfır araç almak isteyenler için büyük bir fırsat olan bu...

Gündem2 ay ago

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 800 Bin TL Konut Kredisi Hangi Bankada Daha Uygun?

Konut kredisi arayanlar için faiz oranları önemli bir karar faktörüdür. Ev sahibi olma hayali kuruyorsanız, konut kredisi faiz oranları sizin için...

Gündem2 ay ago

Worldcard Sahiplerine Müjde! Akaryakıtta 150 TL Tasarruf Edin!

Akaryakıt alırken avantajlı bir fırsat yakalamak isteyenler için müjdeli haber! Vakıfbank tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında, Worldcard ile yapılan akaryakıt...

Gündem2 ay ago

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Bakanlık Hesaplara 7.608 TL Yatırdı

Aile Bakanlığı, kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşları sevindiren bir adım daha attı. Yayınlanan yeni bilgilere göre, Kronik Hastalık Yardımı programı...

Gündem2 ay ago

İŞKUR’dan Yeni İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Çeşitli Kadrolarda Personel Alımı!

İş arayan vatandaşlar için İŞKUR’un kapıları yeniden açılıyor! Son zamanlarda yayınlanan yeni personel alımı ilanı, özel sektörde ve kamuda birçok...

Gündem2 ay ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekliye Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi: 10.000 TL Zam Yapıldı

GECE bu haberi duyan emekliler için büyük bir ferahlık sağlayacak gelişmeler yaşanıyor. Yarın, emekli maaşlarına yapılan artışla birlikte EMEKLİlere 10.000...

Trending