İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhur İttifakı’nın tabanında büyük oy kaybı olacak

KARAR TV’nin Bi’ Karar Ver programında Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta ile gündemin öne çıkan haber başlıklarını değerlendirdi.

Erhan Usta, ABD’de yaşanan krize değindi. ABD Başkanı Joe Biden, Silikon Vadisi Bankası (SVB) ve Signature Bank’ın iflası gibi durumlarla yeniden karşılaşmamak için daha büyük bankaların denetimini ve düzenlemesini güçlendirme çabalarını sürdüreceklerini belirtti. Teknoloji startuplarının bankası olarak bilinen Silikon Vadisi Bankası’nın iflası, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranlarını arttırma eğilimi ve bu durumun yatırımcıların risk iştahını azaltmasıyla ilişkilendiriliyor.

“BİDEN HEMEN PANİK HAVASINI ENGELLEYECEK”

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), cuma günü Silikon Vadisi Bankasına (SVB) kayyum atandığını duyurdu. Bu konuyu KARAR TV ekranlarında ele alan İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, “Yeni mevduat gelmeyince sıkıntı yaşadılar. Biden’ın açıklaması oldu, ‘sıkı tedbirler alacağız’ dedi. 2008’deki gibi bir şeyin olacağını kimse ön görmüyor. Hızlı bir şekilde işin toparlanabileceğini düşünüyorum. Biden hemen panik havasını engelleyecek” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapatıldı.