MİLYONLUK BİNAYI İMAMOĞLU’NDAN KAÇIRIP DİYANETE VERMİŞLER!

31 Mart seçimleri ve 23 Haziran olmak üzere koltuk değiştiren belediyelerde akla zarar ‘vurgun ve israflar’ bir gün yüzüne çıkıyor. İstanbul ise ayrıca ele alınacak apayrı işlerin döndüğü şehir olarak dikka çekiyor.. Son ortaya çıkan olayda ise İBB’ye ait yaklaşık 12 milyon liralık bir binanın, bedelsiz olarak bir ‘yandaş vakıfa’ devredildiği ortaya çıktı..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Ağustos 2016 tarihinde ihalesini yaparak inşa ettirdiği Bahçelievler’deki binanın Diyanet Vakfı’na devredildiği ortaya çıktı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre İBB tarafından Bahçelievler Kocasinan Gençlik Merkezi olarak duyurulan bina kız öğrenci yurdu olarak kullanılmaya başlandı. İBB’ye ait bina 22 yılığına ücretsiz olarak Diyanet Vakfına verildi.

İBB’nin açtığı ihaleyi AKP’li belediyelerin çok sayıda inşaat işini üstlenen Teknik Yapı kazandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde “İstanbul Kız Yurdu” olarak kullanılmaya başlanan binanın tanıtımı “toplam 180 kişi kapasiteli 62 odalı öğrenci yurdu, 70 kişilik konferans salonu, çalışma odaları ve yemekhane bulunuyor” diyerek yapıldı.

AÇILIŞINI ERDOĞAN YAPTI
İBB’nin ihale bedeli 11 milyon TL olan ve Diyanet Vakfı’na devrettiği binanın açılışı, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminden üç gün önce yapıldı. Yurdu 20 Haziran’da AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açtı.

Bir cevap yazın