Connect with us

Kanlı terör örgütü MLKP’nin kemik kadrosu çökertildi

Tunceli, kırsalında terör örgütü PKK ile birlikte 2015 yılında silahlı eyleme başlayan Marksist Leninist Komünist Parti’nin (MLKP) silahlı kanadı, güvenlik güçlerince düzenlenen kapsamlı operasyonlarla ortadan kaldırıldı. 20 kişilik terörist gruptan 9’u ölü, 2’si sağ ele geçirilirken, 3’ü teslim oldu, 6 teröristin ise örgütten kaçtıkları bildirildi.

Published

on

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK ile işbirliği yaparak Türkiye ve Avrupa’da topladığı gençleri PKK’nın Kuzey Irak ve Suriye’deki kamplarına göndererek silahlı eğitim alan terör örgütü MLKP, Türkiye içindeki ilk silahlı grubunu 2015 yılında yasa dışı yollar ile Tunceli bölgesine gönderdi. Örgütün sözde Türkiye silahlı kanat sorumlusu olan ‘Alişer’ kod Hüseyin Akçiçek’in öncülüğünde 10 kişilik MLKP’li terörist grup, PKK ile işbirliği yaparak Tunceli kırsalında PKK’lı teröristlerle birçok silahlı eyleme katıldı.

İLK EYLEMLERİ OVACIK İLÇE MERKEZİNE SALDIRI GİRİŞİMİ OLDU

Tunceli, Hozat ve Ovacık üçgenindeki dağlık ve ormanlık alanı kullanan MLKP terör örgütünün bölgedeki ilk eylemi, 22 Ağustos 2016 günü 40 kişilik PKK’lı grupla birlikte Ovacık ilçe merkezine sızarak ilçe merkezini ele geçirme planı oldu. Birçok farklı noktadan ilçe merkezine sızmaya çalışan PKK ve MLKP’li teröristler, güvenlik güçleri tarafından geri püskürtüldü. Çıkan çatışmada 2 MLKP’li etkisiz hale getirildi, örgüt ilk kayıplarını verdi.

Bu çatışmadan sonra 2016 yılının Eylül ayında MLKP terör örgütünün sözde Ovacık bölge sorumlusu ‘Arjin Selçuk’ kod adlı Berfu Dilan Canbey, Kozluca köyü yakınlarında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirildi. Örgütün sözde Ovacık ve Hozat bölge sorumlu olan ve İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinin ‘Gri’ kategoride 300 bin lira ödülle aranan ‘Baran Dersim’ kod adlı Cihan Gerçek, 1 Eylül 2018 günü Munzur Vadisi Venk köprüsü yakınlarında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirildi.

TÜRKİYE SORUMLUSU TUNCELİ’DEN ÇIKARKEN ÖLDÜRÜLDÜ

MLKP’nin sözde Türkiye sorumlusu olan ve terör örgütü PKK’nın dağ kadrosuyla ilişkileri sağlayan ‘Alişer’ kod adlı Hüseyin Akçicek, Kahramanmaraş’tan Hatay’a gidip sınırdan yas adışı yollarla ile Afrin’e geçmek istediği sırada Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi yakınlarında etkisiz hale getirildi. Aynı çatışmada, 19 Eylül 2012 yılında Ovacık Savcısı Murat Uzun’u şehit eden PKK’lı ‘Azat Cüngüş’ kod adlı Gürbüz Topçu ise ağır yaralı olarak ele geçirildi.

Terörist Hüseyin Akçiçek’in etkisiz hale getirilmesinin ardından, terör örgütü PKK’nın yurt dışındaki kamplarında silahlı eğitim alan bir terörist yerine görevlendirildi. Bir grup PKK’lı ile birlikte Tunceli bölgesine gelen ancak ismi tespit edilemeyen terör örgütü MLKP’nin sorumlusu ve PKK’nın sözde askeri konsey üyesi ve sözde ‘Dersim’ saha sorumlusu olan ‘Atakan Mahir’ kod adlı İbrahim Çoban’ın da bulunduğu 7 terörist, geçen yılın ağustos ayında Pülümür ilçesinde silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.

OVACIK’TA BİR SİVİLİ ÖLDÜRDÜLER

Terör örgütü MLKP’nin, güvenlik güçlerine yönelik yaptıkları silahlı saldırının yanı sıra sivillere yönelik yaptıkları eylemler de oldu. Ovacık ilçesinde yaşayan Rıza Örük, MLKP’li teröristlerce 2017 yılında devletle işbirliği yaptığı gerekçesiyle öldürüldü.

MLKP SİLAHLI KANAT SORUMLUSU VE YARDIMCISI ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla, İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinin ‘Mavi’ kategorisinde yer alan ‘Seydo Azad’ kod adlı Taylan Kutlar (39) ile yardımcısı ‘Gri’ kategorideki Pirdoğan kod adlı Hıdır Çallı (36), 10 Temmuz 2019 günü Venk köprüsü yakınlarında güvenlik güçlerinin düzenlediği hava harekatında 3 PKK’lı ile birlikte ölü ele geçirilince, örgütün Tunceli kırsal alanında sadece 2 silahlı kadın teröristin kaldığı tespit edildi.

EMNİYET VE MİT ADIM ADIM TAKİP ETTİ

İçişleri Bakanlığı’nın terör arananlar listesinin ‘gri’ listesinde yer alan ‘Eylül’ kod adlı Songül Dilek ile ‘Rojda’ kod adlı Güneş Akan oldukları belirlenen teröristler ormanlık alanda gizlenerek yaşamaya devam etti. Temmuz ayı içinde 2 kez yerleri tespit edilen ve düzenlenen 2 ayrı hava destekli operasyonda yara almadan kurtulan kadın teröristler, kurye aracılığıyla İstanbul’a götürüldü. Kadın teröristlerin İstanbul’daki örgüt yöneticileriyle görüştükleri MİT ve emniyet tarafından tespit edildi. 4 Ağustos günü İstanbul Güngören’de güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla 2 kadın terörist saklandıkları evde yakalandı. Kadın teröristler sorgulanmak üzere Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Teröristlerin sorgularının sürdüğü öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarınca, Tunceli kırsal alanında 2015 yılında 10 kişiyle silahlı eyleme başlayan ve zamanla sayıları 20’e ulaşan MLKP’li teröristlerden 9’u ölü, 2’si sağ ele geçirilirken, 3’ü teslim oldu, 6 teröristin ise örgütten kaçtıkları bildirildi.

About Post Author

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Gündem

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Published

on

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir banka tarafından sunulan promosyon tutarı 18 bin TL’yi aşarak dikkatleri üzerine çekti. Yaşanan gelişme, bankalar arasındaki rekabetin ne kadar yoğun olduğunu ve müşteri memnuniyetini sağlama konusundaki kararlılıklarını gösteriyor. İşte emeklilere yönelik fırsatın detayları…

En Yüksek Promosyon Tutarı ING Bank’tan!

Yapılan haberlere göre, emeklilere yönelik en yüksek promosyon tutarı sunan banka olarak ING Bank öne çıkıyor. ING Bank’ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, emekli maaşlarını bankalarına taşıyan müşterilere, maaş tutarına bağlı olarak ek koşulsuz 15 bin TL’ye kadar nakit promosyon fırsatı sunulmaktadır. Otomatik fatura talimatı veren müşterilerine ek olarak, 3 bin TL’ye kadar ek nakit promosyon imkanı sağlanarak, toplamda 18 bin TL’ye kadar nakit promosyon imkanı sunuluyor.

Akbank ve Axess/Wings Kart Sahipleri de Unutulmadı!

Emekli maaşlarını başka bankalara taşıyan emekliler, 15 bin TL’ye kadar promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kampanya süresince, Akbank’ın vadesiz hesaplarından veya Axess/Wings kart sahipleri için SGK emeklileri, ilk 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı vererek her fatura başına 500 TL olmak üzere toplamda 2 bin 500 TL chip-para kazanma şansına sahip olacaklar. Bu da toplamda 17 bin 500 TL’ye varan bir ödül fırsatı sunuyor.

Emekliler için sunulan bu cazip promosyonlar, milyonlarca emeklinin ilgisini çekiyor. Yüksek promosyon tutarları ve ek fırsatlarla dolu banka kampanyalarını kaçırmamak için hemen inceleyebilirsiniz!

About Post Author

Continue Reading

Gündem

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Published

on

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için son bir hafta dersler iptal edildi. İşte detaylar…

Dersler İptal Edildi, Şenlik Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilere yaz tatili öncesinde sürpriz bir müjde verdi. LGS ve YKS sınavlarının stresini azaltmak ve eğitim yılının son haftasını daha eğlenceli hale getirmek için, tüm okullarda dersler bir hafta süreyle iptal edildi. Bu karar, 81 ildeki tüm okullara gönderilen resmi yazı ile duyuruldu.

Etkinliklerle Dolu Bir Hafta

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki hafta itibarıyla okullarımızda öğretmenlerimizin yürüttüğü idari işlemler nedeniyle öğrencilerimiz haftayı boş geçiriyorlardı. Bu yıl bir adım atarak, son haftayı öğrencilerimizin yarıyıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatlarında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürüyoruz,” dedi. Bu kapsamda, bilgi yarışmaları, münazaralar, halk oyunları, şiir, hikaye ve roman okuma etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, okullarda son ders zilinin çalacağı tarihi merakla bekliyordu. MEB takvimine göre, 2024 yılı için son ders zili 14 Haziran’da çalacak ve yaz tatili başlayacak. Okulların yeniden açılış tarihi ise 9 Eylül 2024 olarak belirlendi.

About Post Author

Continue Reading

Gündem

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Published

on

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu.

İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Ancak, bu süre içinde BDDK’nın belirlediği sınırlamalar geçerli. Bu kapsamda, 50.000 TL’ye kadar olan kredi başvurularında 36 ay vade sunulurken, 50.000 TL ile 100.000 TL arası kredi taleplerinde maksimum vade 24 ay olarak belirleniyor. 100.000 TL’yi aşan kredi başvuruları ise en fazla 12 ay vadeye kadar onaylanabiliyor.

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen İş Bankası müşterilerinin, kredi taksit tutarlarının düzenli gelirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Gelir belgesinin kredi talebinin tutarını desteklemesi durumunda, kredi başvuruları genellikle onaylanmaktadır.

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde 4,70 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı, diğer bankalarla karşılaştırıldığında İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi fırsatının daha cazip olduğunu göstermektedir.

İş Bankası müşterileri için 300.000 TL’lik ihtiyaç kredisi maliyeti aşağıdaki gibi hesaplanmıştır:

  • 12 ay vadeli kredi için aylık taksit tutarı: 35.999 TL
  • Toplam geri ödeme tutarı: 431.990 TL

About Post Author

Continue Reading

Kaçırmayın

Gündem2 hafta ago

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir...

Gündem2 hafta ago

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul,...

Gündem2 hafta ago

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu. İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ÖTV Sürprizi! Fiat Doblo ve Fiorino’da ÖTV Muafiyeti Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖTV’siz ticari araç satışı müjdesini verdi. Sıfır araç almak isteyenler için büyük bir fırsat olan bu...

Gündem2 hafta ago

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 800 Bin TL Konut Kredisi Hangi Bankada Daha Uygun?

Konut kredisi arayanlar için faiz oranları önemli bir karar faktörüdür. Ev sahibi olma hayali kuruyorsanız, konut kredisi faiz oranları sizin için...

Gündem2 hafta ago

Worldcard Sahiplerine Müjde! Akaryakıtta 150 TL Tasarruf Edin!

Akaryakıt alırken avantajlı bir fırsat yakalamak isteyenler için müjdeli haber! Vakıfbank tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında, Worldcard ile yapılan akaryakıt...

Gündem2 hafta ago

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Bakanlık Hesaplara 7.608 TL Yatırdı

Aile Bakanlığı, kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşları sevindiren bir adım daha attı. Yayınlanan yeni bilgilere göre, Kronik Hastalık Yardımı programı...

Gündem2 hafta ago

İŞKUR’dan Yeni İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Çeşitli Kadrolarda Personel Alımı!

İş arayan vatandaşlar için İŞKUR’un kapıları yeniden açılıyor! Son zamanlarda yayınlanan yeni personel alımı ilanı, özel sektörde ve kamuda birçok...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekliye Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi: 10.000 TL Zam Yapıldı

GECE bu haberi duyan emekliler için büyük bir ferahlık sağlayacak gelişmeler yaşanıyor. Yarın, emekli maaşlarına yapılan artışla birlikte EMEKLİlere 10.000...

Trending