Connect with us

Okçular Vakfı Spor Kulübünden açıklama

Okçular Vakfı Spor Kulübü, bazı gazetelerde ve sosyal medya hesaplarında yer alan

Published

on

Okçular Vakfı Spor Kulübünden yapılan açıklamada, bazı gazetelerde ve belli bir grubun yönlendirmesinde bulunan sosyal medya hesaplarında yer alan “İBB’den Okçular Vakfına 1,2 milyonluk yardımın belgesi ortaya çıktı.” başlıklı haberde, Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği’ne 1,2 milyonluk yardım yapıldığını ve bu yardımın belgesi olduğunu iddia ettikleri görsel evrakı yayımladıkları belirtildi.

Okçular Vakfı tüzel kişiliği ile iş birliği halinde bulunan ve ortak projeler yürüten Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneğinin dernek kuruluş amacına uygun olarak spor, eğitim ve kültürel alanlarda birçok etkinlik, sempozyum, konferans ve yarışma düzenlediği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bünyesinde binlerce kursiyere modern ve geleneksel alanlarda ücretsiz okçuluk eğitimi vermiş ve bu eğitimleri vermeye de devam etmektedir. Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneğinin gayretleri ve başarılı çalışmasıyla 6 yıl öncesine göre lisanslı okçu sayısı ile lisanslı okçuluk antrenörü sayısı 10 kat artmıştır. Yurt içi ve yurt dışında okçuluğun ve Türk kültürünün tanıtılması için onlarca organizasyonu başarıyla gerçekleştirmiştir.

2018-2019 spor takvimi içerisinde; Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği sporcuları, katıldıkları ulusal düzeydeki modern okçuluk müsabakalarında 20 Türkiye şampiyonluğu, 21 Türkiye ikinciliği, 17 Türkiye üçüncülüğü ile uluslararası müsabakalarda Makaralı Yay Dünya İkinciliği, Paralimpik Avrupa Şampiyonluğu, 4 Avrupa Takım Şampiyonluğu, 1 Paralimpik Dünya Şampiyonluğu ile 1 Paralimpik Dünya Takım Şampiyonluğu kazanarak büyük başarılara imza atmıştır. Geleneksel Türk Okçuluğu branşında ise 2018-2019 fikstüründe 9 yarışmada 78 derece ile büyük başarı kazanmıştır. Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneğinin 14 sporcusu Okçuluk Türk Milli Takımı’nda yer almakta ve ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmektedir.”

“HER TÜRLÜ YASAL HAKKIMIZI KULLANACAĞIMIZI İFADE EDİYORUZ”

Açıklamada, “Söz konusu bazı gazeteler ve belli bir grubun yönlendirmesinde bulunan sosyal medya hesaplarında yer aldığı üzere, İBB’den Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneğine böyle bir para aktarımı söz konusu değildir. İddia edilen bu bilgi tamamen yalan olup, maddi gerçeğe de aykırıdır.” ifadeleri kullanıldı.

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesinin “Belediyeler, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapar ve gerekli desteği sağlar.” hükmünü düzenlediği hatırlatılan açıklamada, şu değerlendirmede bulunuldu:

“Belediye meclis kararı doğrultusunda birçok amatör spor kulüplerine nakdi ve ayni yardımlar yapılmaktadır. Haberde belirtildiği üzere, Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği hakkında bu yalan haberi yapanlar iddialarını ispatla mükelleftir. İddia sahiplerini bu iddialarını ispatlamaya ve haberde verildiği iddia edilen paranın banka dekontunu veya banka havale makbuzunu yayınlamalarını talep ediyoruz. Üzüntümüz şudur ki; seçimlerde yalan yanlış bilgilerle kamuoyuna açıklamalar yapan kişilerin, bu tür gerçekle bağdaşmayan beyanlara ve davranışlarına devam etmeleridir. Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği ile ilgili bu tür tamamen asılsız, mesnetsiz, hukuksuz ve gerçekle bağdaşmayan haberleri, ulusal basında, yerel basında, internet sitelerinde, sosyal medyada yayınlayan kişi ve kurumları şiddetle kınıyor ve bu haberleri reddediyoruz. Bu tür haber yapanlar hakkında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı ifade ediyoruz.

Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği, mesnetsiz ve hukuksuz bu saldırılara karşı asla boyun eğmeyecek, Malazgirt ruhu, fetih şuuru ve 15 Temmuz kararlılığı ile ülkesi, gençliği ve milleti için çalışmaya büyük azim ve kararlılıkla devam edecektir.”

http://www.pendikikincielesya.com/

About Post Author

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Gündem

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Published

on

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir banka tarafından sunulan promosyon tutarı 18 bin TL’yi aşarak dikkatleri üzerine çekti. Yaşanan gelişme, bankalar arasındaki rekabetin ne kadar yoğun olduğunu ve müşteri memnuniyetini sağlama konusundaki kararlılıklarını gösteriyor. İşte emeklilere yönelik fırsatın detayları…

En Yüksek Promosyon Tutarı ING Bank’tan!

Yapılan haberlere göre, emeklilere yönelik en yüksek promosyon tutarı sunan banka olarak ING Bank öne çıkıyor. ING Bank’ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, emekli maaşlarını bankalarına taşıyan müşterilere, maaş tutarına bağlı olarak ek koşulsuz 15 bin TL’ye kadar nakit promosyon fırsatı sunulmaktadır. Otomatik fatura talimatı veren müşterilerine ek olarak, 3 bin TL’ye kadar ek nakit promosyon imkanı sağlanarak, toplamda 18 bin TL’ye kadar nakit promosyon imkanı sunuluyor.

Akbank ve Axess/Wings Kart Sahipleri de Unutulmadı!

Emekli maaşlarını başka bankalara taşıyan emekliler, 15 bin TL’ye kadar promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kampanya süresince, Akbank’ın vadesiz hesaplarından veya Axess/Wings kart sahipleri için SGK emeklileri, ilk 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı vererek her fatura başına 500 TL olmak üzere toplamda 2 bin 500 TL chip-para kazanma şansına sahip olacaklar. Bu da toplamda 17 bin 500 TL’ye varan bir ödül fırsatı sunuyor.

Emekliler için sunulan bu cazip promosyonlar, milyonlarca emeklinin ilgisini çekiyor. Yüksek promosyon tutarları ve ek fırsatlarla dolu banka kampanyalarını kaçırmamak için hemen inceleyebilirsiniz!

About Post Author

Continue Reading

Gündem

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Published

on

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için son bir hafta dersler iptal edildi. İşte detaylar…

Dersler İptal Edildi, Şenlik Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilere yaz tatili öncesinde sürpriz bir müjde verdi. LGS ve YKS sınavlarının stresini azaltmak ve eğitim yılının son haftasını daha eğlenceli hale getirmek için, tüm okullarda dersler bir hafta süreyle iptal edildi. Bu karar, 81 ildeki tüm okullara gönderilen resmi yazı ile duyuruldu.

Etkinliklerle Dolu Bir Hafta

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki hafta itibarıyla okullarımızda öğretmenlerimizin yürüttüğü idari işlemler nedeniyle öğrencilerimiz haftayı boş geçiriyorlardı. Bu yıl bir adım atarak, son haftayı öğrencilerimizin yarıyıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatlarında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürüyoruz,” dedi. Bu kapsamda, bilgi yarışmaları, münazaralar, halk oyunları, şiir, hikaye ve roman okuma etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, okullarda son ders zilinin çalacağı tarihi merakla bekliyordu. MEB takvimine göre, 2024 yılı için son ders zili 14 Haziran’da çalacak ve yaz tatili başlayacak. Okulların yeniden açılış tarihi ise 9 Eylül 2024 olarak belirlendi.

About Post Author

Continue Reading

Gündem

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Published

on

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu.

İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Ancak, bu süre içinde BDDK’nın belirlediği sınırlamalar geçerli. Bu kapsamda, 50.000 TL’ye kadar olan kredi başvurularında 36 ay vade sunulurken, 50.000 TL ile 100.000 TL arası kredi taleplerinde maksimum vade 24 ay olarak belirleniyor. 100.000 TL’yi aşan kredi başvuruları ise en fazla 12 ay vadeye kadar onaylanabiliyor.

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen İş Bankası müşterilerinin, kredi taksit tutarlarının düzenli gelirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Gelir belgesinin kredi talebinin tutarını desteklemesi durumunda, kredi başvuruları genellikle onaylanmaktadır.

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde 4,70 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı, diğer bankalarla karşılaştırıldığında İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi fırsatının daha cazip olduğunu göstermektedir.

İş Bankası müşterileri için 300.000 TL’lik ihtiyaç kredisi maliyeti aşağıdaki gibi hesaplanmıştır:

  • 12 ay vadeli kredi için aylık taksit tutarı: 35.999 TL
  • Toplam geri ödeme tutarı: 431.990 TL

About Post Author

Continue Reading

Kaçırmayın

Gündem2 hafta ago

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir...

Gündem2 hafta ago

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul,...

Gündem2 hafta ago

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu. İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ÖTV Sürprizi! Fiat Doblo ve Fiorino’da ÖTV Muafiyeti Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖTV’siz ticari araç satışı müjdesini verdi. Sıfır araç almak isteyenler için büyük bir fırsat olan bu...

Gündem2 hafta ago

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 800 Bin TL Konut Kredisi Hangi Bankada Daha Uygun?

Konut kredisi arayanlar için faiz oranları önemli bir karar faktörüdür. Ev sahibi olma hayali kuruyorsanız, konut kredisi faiz oranları sizin için...

Gündem2 hafta ago

Worldcard Sahiplerine Müjde! Akaryakıtta 150 TL Tasarruf Edin!

Akaryakıt alırken avantajlı bir fırsat yakalamak isteyenler için müjdeli haber! Vakıfbank tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında, Worldcard ile yapılan akaryakıt...

Gündem2 hafta ago

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Bakanlık Hesaplara 7.608 TL Yatırdı

Aile Bakanlığı, kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşları sevindiren bir adım daha attı. Yayınlanan yeni bilgilere göre, Kronik Hastalık Yardımı programı...

Gündem2 hafta ago

İŞKUR’dan Yeni İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Çeşitli Kadrolarda Personel Alımı!

İş arayan vatandaşlar için İŞKUR’un kapıları yeniden açılıyor! Son zamanlarda yayınlanan yeni personel alımı ilanı, özel sektörde ve kamuda birçok...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekliye Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi: 10.000 TL Zam Yapıldı

GECE bu haberi duyan emekliler için büyük bir ferahlık sağlayacak gelişmeler yaşanıyor. Yarın, emekli maaşlarına yapılan artışla birlikte EMEKLİlere 10.000...

Trending