Connect with us

İstanbulda yabancı konsomatris operasyonu! Çok sayıda kadın yakalandı

Bir hafta önceki baskında suç unsuruna rastlanmayan gece kulübünden, bir hafta sonra 27 kaçak konsomatris çıktı. 3 köstebek, 8 erkete, 9 mekan sahibi tutuklandı.

Published

on

İstanbul Aksaray’daki gece kulüplerine yönelik olarak önceki hafta başlatılan “erkete” ve “köstebek” operasyonlarında gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen 22 şüpheli şahıstan 20’si tutuklandı.

Üçü tutuklu, 2’si adli kontrol, 6’sı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 11 köstebek polisin açığa alındığı operasyonda 8 erkete ile birlikte tutuklanan 9 mekan sahibinin köstebek polislerle erketeler aracılığıyla rüşvet çarkı kurulduğu tespit edildi.

Gözaltıların ardından 3 gün önce ikinci bir operasyonun düzenlendiği mekanlardan birisinde ise 10 gün önceki baskında köstebeklerin sızdırdığı bilgiyle mekandan kaçırılan 27 yabancı uyruklu konsomatris kadın yakalanıp gözaltına alındı.,

Aylık 150-200 bin liralık bir rüşvetin döndüğü çarkın içerisinde bulunan bir polis memurunun erketenin birisine yazdığı ‘Geliyorlar şekli düzeltin” mesajının ardından başka bir köstebek polisin ise baskın öncesinde telefonla aradığı bir mekan sahibine “Davetsiz misafirler var” diyerek operasyon sızdırdığı teknik takiple tespit edildi.

Vatandaşlardan ve kurum içerisinden gelen şikayetler sonrasında İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, geçtiğimiz hafta Fatih, Aksaray’daki 9 gece kulübüne operasyon düzenledi.

2-3 aylık bir teknik takibin ardından başlatılan operasyonda, uyuşturucudan kumara, sahte içkiden insan ticareti ve kaçak konsomatris çalıştırmaya kadar değişik suç alanlarında organize olan gece kulüplerinin, polis baskınlarından kurtulmak için köstebek destekli erkete ağı kurduğu ortaya çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında kimlikleri tespit edilen aralarında 9 eğlence mekanı sahibi ile 6 erkete ve Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli köstebek 5 polis ve toplanan rüşveti polislere dağıtan 2 kardeşin arasında bulunduğu 22 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

BİR HAFTA SONRA GİZLİ BÖLMELERDE 27 KAÇAK KONSTRİMATİS

Yine Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olup teknik takip çalışmalarında isimleri belirlenen 6 polisinde ifadesinin alındığı soruşturma kapsamında, 14 Eylül’de girdiği Balancee isimli bir eğlence mekanına 3 gün önce ikinci bir baskın düzenleyen ekiplerin, erketeler vasıtasıyla alınan operasyon bilgisiyle ilk operasyonda kaçırılan 27 konsomatris kadın yakalanıp gözaltına alındı.

Mekanda kaçak olarak çalıştırıldıkları ve yine kaçak yollarla yurda sokuldukları belirlenen 27 yabancı uyruklu kadın ilk operasyonda yakalanan 23 yabancı uyruklu kaçak kadın gibi İl Göç İdaresine teslim edilirken, gizli bölmelerde yakalanma anları kamerayla polis tarafından kayıt altına alındı.

DEVRİYE EKİPLERİNİ VE KARAKOLLARI TAKİBE ALMIŞLAR

Polis baskınlarından kurtulmak için Aksaray’ın başı çeken 9 gece kulübü sahip ve yöneticileri tarafından kurulan “erkete şebekesinin” yapılan soruşturmaya göre kendilerine temin edilen araçlarla bölgede dolaşarak polis devriye ekiplerini ve karakolları takip ettikleri ve kendi takiplerinin yanısıra köstebek polislerden elde ettikleri bilgilerle baskınları gece kulüplerindeki yöneticilere ve mekan sahiplerine bildirdiği ve gelen bilgiyle mekanlardaki kumar, uyuşturucu ve sigara ile sahte içki gibi yasa dışı uygulamaların ortadan kaldırılıp, kaçak olarak çalıştırılan konsomatrislerin ise mekanı terk edip gizli bölmelerle ile otellere kaçırıldığı tespit edildi.

EMNİYETİN DİBİNE KADAR GİRDİ

Tespitlerin ardından geçtiğimiz 14 Eylül gecesi harekete geçen organize polisi düzenlediği baskınlarda 23 kaçak konsomatrisle birlikte bir çok kumar, uyuşturucu ve sahte içki gibi suç unsurları ele geçirdiği baskınlardan önce, telefon baz sinyalinden İl Emniyet Müdürlüğü’nün yakınında olduğu tespit edilen bir erketeyi de yakalayıp gözaltına aldı.

Operasyon öncesi ekiplerin emniyetten çıkışından önce, kullandığı otomobille emniyet yerleşkesi etrafında devriye turu attıktan sonra mekan sahiplerinden birisini arayarak operasyon bilgisini verdiği tespit edilen erketenin verdiği bilgi sonrasında baskın yapılan mekan da suç unsuruna rastlayamayan ekipler bir hafta sonra tekrar baskın yaptığı adreste 27 kaçak konsomatrisi gizli bölmelerde buldu.

HAFTADA 40-50 BİN LİRA

Soruşturmada rüşvet çarkının para toplama ve dağıtma işini bir kebapçıda garson olarak gözüken E.A. ve A.A. isimli 2 kardeşin yaptığını tespit eden Organize ekipleri, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri gece kulübü sahiplerinden para toplayan 2 kardeşin, toplanan 40-50 bin lira parayı hafta içerisinde köstebek polislere ve 9 gece kulübüne yönelik denetleme görevini yapmayıp ayrıcalık sağlayan ekiplere dağıttığı tespit edildi.

“BİR SAATE KADAR GELECEKLER. ARTIK BİZİ UNUTMAZSIN”

Kapalı alan sigara denetlemesi, sahte içki ve kumar denetiminin yanı sıra mekan çalışma saatleri gibi uygulamaları gerçekleştirmediği belirlenen rüşvetçi polislerin, çoğu zaman erketeleri, bazen de mekan sahiplerini baskınlar öncesinde arayarak telefonla “Davetsiz misafirleriniz var. Bir saate kadar gelecekler. Artık bizi unutmazsın” gibi cümlelerle uyardığı kimisinin de “geliyorlar şekli düzeltin” diye mesaj yazdığı tespit edildi.

Teknik ve fiziki takiplerin yanı itirafçı ifadeleriyle desteklenen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen 5 polisten 3’ü tutuklanıp 2’sine adli kontrol kararı uygulanırken ifadesi alınan 6 polisin ise mahkemece tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Açığa alınan ve idari soruşturma başlatılan 11 polisle irtibatlı oldukları belirlenen ve işlemelerinin ardından savcılığa sevk edilen 9 mekan sahibi ile 8 erkete de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.(Ferit Zengin / Milliyet)

About Post Author

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Gündem

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Published

on

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir banka tarafından sunulan promosyon tutarı 18 bin TL’yi aşarak dikkatleri üzerine çekti. Yaşanan gelişme, bankalar arasındaki rekabetin ne kadar yoğun olduğunu ve müşteri memnuniyetini sağlama konusundaki kararlılıklarını gösteriyor. İşte emeklilere yönelik fırsatın detayları…

En Yüksek Promosyon Tutarı ING Bank’tan!

Yapılan haberlere göre, emeklilere yönelik en yüksek promosyon tutarı sunan banka olarak ING Bank öne çıkıyor. ING Bank’ın resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, emekli maaşlarını bankalarına taşıyan müşterilere, maaş tutarına bağlı olarak ek koşulsuz 15 bin TL’ye kadar nakit promosyon fırsatı sunulmaktadır. Otomatik fatura talimatı veren müşterilerine ek olarak, 3 bin TL’ye kadar ek nakit promosyon imkanı sağlanarak, toplamda 18 bin TL’ye kadar nakit promosyon imkanı sunuluyor.

Akbank ve Axess/Wings Kart Sahipleri de Unutulmadı!

Emekli maaşlarını başka bankalara taşıyan emekliler, 15 bin TL’ye kadar promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kampanya süresince, Akbank’ın vadesiz hesaplarından veya Axess/Wings kart sahipleri için SGK emeklileri, ilk 5 yeni otomatik fatura ödeme talimatı vererek her fatura başına 500 TL olmak üzere toplamda 2 bin 500 TL chip-para kazanma şansına sahip olacaklar. Bu da toplamda 17 bin 500 TL’ye varan bir ödül fırsatı sunuyor.

Emekliler için sunulan bu cazip promosyonlar, milyonlarca emeklinin ilgisini çekiyor. Yüksek promosyon tutarları ve ek fırsatlarla dolu banka kampanyalarını kaçırmamak için hemen inceleyebilirsiniz!

About Post Author

Continue Reading

Gündem

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Published

on

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için son bir hafta dersler iptal edildi. İşte detaylar…

Dersler İptal Edildi, Şenlik Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilere yaz tatili öncesinde sürpriz bir müjde verdi. LGS ve YKS sınavlarının stresini azaltmak ve eğitim yılının son haftasını daha eğlenceli hale getirmek için, tüm okullarda dersler bir hafta süreyle iptal edildi. Bu karar, 81 ildeki tüm okullara gönderilen resmi yazı ile duyuruldu.

Etkinliklerle Dolu Bir Hafta

Bakan Tekin, yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki hafta itibarıyla okullarımızda öğretmenlerimizin yürüttüğü idari işlemler nedeniyle öğrencilerimiz haftayı boş geçiriyorlardı. Bu yıl bir adım atarak, son haftayı öğrencilerimizin yarıyıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatlarında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürüyoruz,” dedi. Bu kapsamda, bilgi yarışmaları, münazaralar, halk oyunları, şiir, hikaye ve roman okuma etkinlikleri gibi çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Öğrenciler, öğretmenler ve veliler, okullarda son ders zilinin çalacağı tarihi merakla bekliyordu. MEB takvimine göre, 2024 yılı için son ders zili 14 Haziran’da çalacak ve yaz tatili başlayacak. Okulların yeniden açılış tarihi ise 9 Eylül 2024 olarak belirlendi.

About Post Author

Continue Reading

Gündem

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

Published

on

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu.

İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Ancak, bu süre içinde BDDK’nın belirlediği sınırlamalar geçerli. Bu kapsamda, 50.000 TL’ye kadar olan kredi başvurularında 36 ay vade sunulurken, 50.000 TL ile 100.000 TL arası kredi taleplerinde maksimum vade 24 ay olarak belirleniyor. 100.000 TL’yi aşan kredi başvuruları ise en fazla 12 ay vadeye kadar onaylanabiliyor.

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen İş Bankası müşterilerinin, kredi taksit tutarlarının düzenli gelirleriyle uyumlu olması gerekmektedir. Gelir belgesinin kredi talebinin tutarını desteklemesi durumunda, kredi başvuruları genellikle onaylanmaktadır.

İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde 4,70 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı, diğer bankalarla karşılaştırıldığında İş Bankası’nın ihtiyaç kredisi fırsatının daha cazip olduğunu göstermektedir.

İş Bankası müşterileri için 300.000 TL’lik ihtiyaç kredisi maliyeti aşağıdaki gibi hesaplanmıştır:

  • 12 ay vadeli kredi için aylık taksit tutarı: 35.999 TL
  • Toplam geri ödeme tutarı: 431.990 TL

About Post Author

Continue Reading

Kaçırmayın

Gündem2 hafta ago

Milyonlarca Emeklinin Cüzdanı Parayla Dolup Taşacak! Geri Ödemesiz 18.000 TL Hesaplara Yatıyor

Rekabetin yükselmesi ve müşteri taleplerinin evrim geçirmesiyle birlikte, son zamanlarda birçok banka promosyon kampanyalarına büyük önem veriyor. Bu bağlamda, bir...

Gündem2 hafta ago

MEB’den 81 İlde Son Dakika Kararı! Tüm Kademelerde Dersler İptal!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona ererken öğrenciler için önemli bir karar aldı. 81 ildeki tüm ilkokul,...

Gündem2 hafta ago

Finansal Sorunlara İş Bankası’ndan Çözüm: 300.000 TL İhtiyaç Kredisi Fırsatı!

İş Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve geri ödeme seçeneklerini duyurdu. İş Bankası müşterileri, 36 aya kadar vade seçeneğiyle ihtiyaç...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ÖTV Sürprizi! Fiat Doblo ve Fiorino’da ÖTV Muafiyeti Var!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ÖTV’siz ticari araç satışı müjdesini verdi. Sıfır araç almak isteyenler için büyük bir fırsat olan bu...

Gündem2 hafta ago

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? 800 Bin TL Konut Kredisi Hangi Bankada Daha Uygun?

Konut kredisi arayanlar için faiz oranları önemli bir karar faktörüdür. Ev sahibi olma hayali kuruyorsanız, konut kredisi faiz oranları sizin için...

Gündem2 hafta ago

Worldcard Sahiplerine Müjde! Akaryakıtta 150 TL Tasarruf Edin!

Akaryakıt alırken avantajlı bir fırsat yakalamak isteyenler için müjdeli haber! Vakıfbank tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında, Worldcard ile yapılan akaryakıt...

Gündem2 hafta ago

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Belli Oldu! Bakanlık Hesaplara 7.608 TL Yatırdı

Aile Bakanlığı, kronik hastalıklarla mücadele eden vatandaşları sevindiren bir adım daha attı. Yayınlanan yeni bilgilere göre, Kronik Hastalık Yardımı programı...

Gündem2 hafta ago

İŞKUR’dan Yeni İş İlanı: Kamu ve Özel Sektör İçin Çeşitli Kadrolarda Personel Alımı!

İş arayan vatandaşlar için İŞKUR’un kapıları yeniden açılıyor! Son zamanlarda yayınlanan yeni personel alımı ilanı, özel sektörde ve kamuda birçok...

Gündem2 hafta ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emekliye Zam Müjdesi! Resmi Açıklama Geldi: 10.000 TL Zam Yapıldı

GECE bu haberi duyan emekliler için büyük bir ferahlık sağlayacak gelişmeler yaşanıyor. Yarın, emekli maaşlarına yapılan artışla birlikte EMEKLİlere 10.000...

Trending