Doğru ve dürüst haber

Ayasofya’da restorasyon yapılacak mı? Ali Erbaş’tan flaş açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Ayasofya Cami ile ilgili açıklamalar yaptı

Ayasofya’da restorasyon yapılacak mı? Ali Erbaş’tan flaş açıklama
12 Temmuz 2020 - 17:30

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Ayasofya Camii’nde inceleme ziyaretinde bulundu. Yaklaşık iki saatlik ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyen Erbaş ve Ersoy önemli açıklamalar yaptı.

’24 TEMMUZ’A YETİŞECEK’

‘Çalışmalara başladık. Bir çok konuda mutabakat sağladık. Son bir değerlendirmeden sonra da 24 Temmuz’a yetiştireceğiz. Şu an için hiçbir sıkıntı görünmüyor’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

‘GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ’

İnşallah 24 Temmuz itibari ile Cuma namazı ile ibadet açılmış olacak Ayasofya. Biz hem imamlar konsunda hem de müezzinler konusunda titiz davranarak her yönü ile milletimizi doyuracak ezanı ile milletimizin kalplerini yumuşatacak görevliler tespit ediyoruz. Onların da atamasını önümüzdeki günlerde yapacağız. 

5 vakit namaza bu şekilde açılmış olacak 24 Temmuz Cuma namazından itibaren inşallah.

2 imam 4 müezzin olarak şu an planlıyoruz. İmamlarımız hem kıraat itibari ile hem hitabet itibari ile hem de ilmi birikimleri itibari ile milletimizin bu ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olacaklar.

İkonalar ve fresklerle ilgili din işleri kurulumuz gerekli çalışmaları yaptı inşallah namaz sırasında gerekli tedbirleri alacağız. Bugün onunda incelemelerini yaptık 24 Temmuz’dan sonra inşallah milletimiz onu da görecek.

Dinayet İşleri Başkanı Ali Erbaş
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.