Doğru ve dürüst haber

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma! 100 Ermenistan askeri öldürüldü! Rusya açıklama yaptı!

Azerbaycan ve Ermenistan arasında çıkan çatışma 2 gündür devam ediyor. Azerbaycan ordusu biri tümgeneral 7 asker şehit oldu. Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Kerim Veliye,yaptığı açıklamasında; Çok sayıda Ermenistan askeri ve aracı varlığı ortadan kaldırıldığını vurguladı. Rusya Endişe duyduğunu belirtti!

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma! 100 Ermenistan askeri öldürüldü! Rusya açıklama yaptı!
14 Temmuz 2020 - 15:44

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan biri tümgeneral olmak üzere 7 asker şehit oldu. Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Kerim Veliyev, iki gündür devam eden çatışmalarda, Ermenistan ordusunun çok sayıda askeri araç ve mevzilerinin imha edildiğini vurguladı.

Karşı saldırılarla Ermenistan ordusundan yaklaşık 100 askerin öldürüldüğünü bildiren Veliyev, Azerbaycan ordusundan da kayıpların olduğu bilgisini paylaştı.

Veliyev, bu sabahki çatışmada, Tümgeneral Polad Heşimov ile Albay İlgar Mirzeyev’in kahramanca şehit olduğunu açıkladı.

Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Veliyev, çatışmalarda, Azerbaycan ordusundan bir er, iki binbaşı ve iki astsubayın şehit olduğunu bildirdi.

Bakanlık, Ermenistan mevzilerine düzenlenen saldırıların havadan çekilen yeni görüntülerini yayımladı.

Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma sürüyor! 100'den fazla Ermenistan askeri öldürüldü! Rusya'dan konuya ilişkin ilk açıklama!

RUSYA’DAN İLK AÇIKLAMA!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmalardan derin endişe duyduklarını belirterek, taraflara “itidal” çağrısında bulundu.

Peskov, başkent Moskova’da gündeme ilişkin konuları gazetecilere değerlendirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.