Doğru ve dürüst haber

AKP’yi Yerden yere vuran Vekil Enginyurt MHP’den İhraç Edildi

Son dakika haberi.. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP’den ihraç edildi. Enginyurt fındık fiyatları ve AKP’yi eleştirdiği gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti

AKP’yi Yerden yere vuran Vekil Enginyurt MHP’den İhraç Edildi
30 Temmuz 2020 - 12:26

Son dakika haberine göre fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt için karar verildi.

Enginyurt MHP’den ihraç edildi.

Enginyurt, zaman zaman AKP’yi eleştirdiği için Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığını söylemişti.

“AKP BİZİ YOK SAYIYOR”

Fındık fiyatlarının açıklanması üzerinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştiren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “AK Parti’liler niye bizi çağırmıyorsunuz? Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz anlatıyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” sözleriyle gündeme gelmişti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Ertuğrul Gazi büstünün ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin oyuncusu Engin Altan Düzyatan olduğunun ortaya çıkması üzerine Enginyurt Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’i de hedef almıştı. Enginyurt “Cumhur İttifakı zarar görmesin diye sustum. Hilmi bey, sen konuş” ifadelerini kullanmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.