İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alanya’da AGC’den skandal ihraç… Sahte kimlikli üye ile ihbar edeni de ihraç ettiler

AGC’den Mehmet Akif Baran’a ilişkin olarak yapılan açıklama aynen şöyle:
” Alanya Gazeteciler Cemiyeti yönetimine gelen bilgi ve kamuoyuna yansıyan haberlerde Kemal Tayfur Gülgeç isimli üyenin gerçek kimlik bilgilerinin farklı olduğu, AGC son genel kurulunda oy kullandığı, yıllardan bu yana sahte isimle meslek icra ettiği ileri sürülmektedir. İddialar üzerine yönetim kurulumuzca yapılan incelemede, Kemal Tayfur Gülgeç’in AGC’ye 2009 yılında beyan ettiği bilgi ve belgelere göre üyeliğinin kabul edildiği görülmüştür. İncelemeler sırasında bu kişinin üyelik hakkı kazandığı, bir çok medya kuruluşunda çalıştığı, 2009 yılında AGC Başkanı ve halen Onursal Başkanımız olan Mehmet Ali Dim döneminde üye kabul edildiği anlaşılmıştır. Bu tarihten sonra tüm genel kurullarda asil üye olarak oy kullandığı da belirlenmiştir. Bu bilgiler ışığında yapılan inceleme neticesinde vermiş olduğu kimlik bilgileri gerçeği yansıtmayan Kemal Tayfur Gülgeç’in AGC üyeliği 04.02. 2022 tarihi itibariyle sonlandırılmıştır. Saygıyla duyurulur.”


BU NE PERHİZ, BU NE TURŞU


Aralık 2021 tarihindeki son AGC seçiminde ‘Kemal Gülgeç’ sahte kimliğini kullanarak kendisi ve AGC üyesi olan iki çalışanıyla (Toplam 3 oy) mevcut başkan Gaye Coşkun’u desteklediği bilinen Baran ile birlikte, Baran’ın sahte kimlik kullandığını belgeleriyle AGC’ye bildiren, daha sonra Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan üye Bircan Subaşı’nın da ihraç edilmesi şaşkınlık yarattı. Alanya basın camiasından, son seçimi sadece artı eksi 3 oy farkla kazanan AGC Başkanı Gaye Coşkun’a tepki yağdı.


DİM MEDYA A.Ş: TEPKİMİZİ GÖSTERECEĞİZ


DİM Medya A.Ş. Ailesi’nden “Bir skandalı ortaya çıkardığı için teşekkür edilmesi gereken DİM Medya A.Ş. çalışanı AGC üyesi Bircan Subaşı, sahte kimlikli üye ile birlikte aynı anda üyelikten atılıyor. Bu haksızlığa karşı tepkimizi göstereceğiz” açıklaması yapıldı. 

Alınan bilgilere göre suçu ve suçluyu koruma taraflı davranmaya tepki olarak Dim Medya kurumsal kararla AGC’den istifa etti.

Kaynak: yenialanya.com

 

Yorumlar kapatıldı.